WWW pro školy
Jak na Office - tutoriály, video návody
WordVytvoř si párové triko

Základní formátování tabulek – ohraničení a stínování

Tabulku ve Wordu lze různě barevně „vylepšovat“. Jestliže budete chtít dětem vyrobit rozvrh hodin nebo nějakou hezkou tabulku a nevyberete si z přednastavených stylů tabulky, můžete si s tabulkou pohrát a pozměnit vlastním formátováním.

Základní formátování tabulek – ohraničení a stínování
Vloženo: 3.7.2012 12:13
Autor: Lenka Kolářová
Počet videí: 1
Přečteno: 32036x

Ohraničení tabulky

Tabulku označíte a na pásu karet Nástroje tabulky klikněte na záložku Návrh. Zde vyberete Ohraničení -> Ohraničení a stínování

 

 

Po kliknutí se otevře okno Ohraničení a stínování, viz obrázek dole. Zde máte možnost nastavit styl čáry, barvu a šířku. Přímo v náhledu vidíte, jak budou změny vypadat. Když jste s dílem spokojeni, potvrďte kliknutím na tlačítko OK.

 

 

 Stínování tabulky

Pokud budete chtít stínovat (podbarvit) buňku - musíte ji nejdříve označit. Až vyberete požadovaný úsek, klikněte na záložku Stínování a vyberete barvu. Opět přímo na náhledu vidíte ukázku. Pak už jen potvrdíte pomocí tlačítka OK.

 

 

 

TIP: Tabulku můžete podbarvit celou najednou. Stačí označit celou tabulku (to samé platí o řádku a sloupci).

 

Věděli jste, že když kliknete pravým tlačítkem myši do označené tabulky, zobrazí se vám aktuální nabídka, kde najdete také Ohraničení a stínování a další nabídka s možnostmi nastavení tabulky?
 

 

Video tutoriály

Základní formátování tabulek – ohraničení a stínování


Líbí se vám tento článek, sdílejte ho
Podobné články

Vytvoření nové tabulky

Další užitečné odkazy