WWW pro školy
Jak na Office - tutoriály, video návody
WordVytvoř si párové triko

Generování obsahu

Máte obsáhlý dokument, který chcete čtenářům zpřehlednit a ulehčit v něm prvotní orientaci? Je nezbytné vytvoření obsahu. Obsah vkládáme automatickým vygenerováním na začátek dokumentu. V tomto díle si ukážeme, jak je to snadné.

Generování obsahu
Vloženo: 3.12.2011 00:25
Autor: JaknaOffice.cz
Počet videí: 1
Přečteno: 93994x

Anketa
loader Načítám...

Generování obsahu ve Wordu je velice užitečný nástroj, ale než s ním začnete pracovat, je důležité se přesvědčit, že znáte a hlavně umíte, používat styly - zejména nadpisové styly. V případě, že pracovat se styly neumíte, můžete se nejprve podívat na díly, které se jimi zabývají - pro obsah dostačující je díl „Styly a jejich použití“. Pokud práci se styly ovládáte, můžete pokračovat dál.


Připravte si váš rozsáhlý dokument (manuál, skripta, nabídka, apod.) a nejprve si nadefinujte nadpisy kapitol, za pomoci nadpisových stylů.

 Máte-li u všech důležitých kapitol použité styly, můžete se pustit do vložení obsahu.


Obsah najdete na pásu karet Reference hned na první kartě Obsah.

 Najeďte kurzorem myši a klikněte před začátek celého textu v dokumentu, na toto místo vložíte obsah (pokud chcete vložit obsah na jinou pozici, klikněte na ní myší).


Pro vložení klikněte na tlačítko Obsah na kartě Obsah, rozvine se nabídka, ze které vyberete jeden z předdefinovaných obsahů, např. první „Automatická tabulka 1“.


Hotovo, nyní vidíte obsah, který se vám automaticky vygeneroval.

 

 

Video tutoriály

Generování obsahu ve Wordu a další možnosti


Líbí se vám tento článek, sdílejte ho
Podobné články

Styly a jejich použití
Styly a vytvoření nového stylu
Další možnost generování, aktualizace a odstranění obsahu

Další užitečné odkazy