WWW pro školy
Jak na Office - tutoriály, video návody
WordVytvoř si párové triko

Možnosti nastavení aplikace Word

Dnes vám obecně popíšeme nastavení možností aplikace Word 2010. Možnosti jsou přednastaveny tak, aby vyhovovaly každému běžnému uživateli, tudíž není potřeba dělat nějaké zásadní změny.

Možnosti nastavení aplikace Word
Vloženo: 3.1.2012 09:43
Autor: Tomáš Jelínek
Počet videí: 1
Přečteno: 21372x

Obecné

Obecné možnosti pro práci s aplikací Word se dělí na tři části:

  • Možnosti uživatelského rozhraní,
  • nastavení jména uživatele,
  • možnost způsobu spouštění dokumentu z přílohy emailu.


Pro začínající uživatele doporučuji vyplnit pouze jméno uživatele, zbytek nechat tak jak je.

 

Důležité:
Pokud vám není jasné, co přesně jednotlivé zaškrtávací položky znamenají, najeďte myší na kolečko se symbolem i, které je umístěno za každým políčkem a zobrazí se vám výstižný popisek. Platí pro celé nastavení možností!

Zobrazení

Tady určíte, jak má být zobrazen obsah dokumentu na obrazovce a při tisku. Zde je dobré všimnout si poslední položky Možnosti tisku, kde si nastavíte váš tisk tak, jak potřebujete.

Kontrola pravopisu a mluvnice

V této části určíte, jak má aplikace Word opravovat a formátovat text.

Možnosti automatických oprav

Jedná se o to, že Word bude po vás automaticky opravovat text, ale pouze tak, jak si vy budete přát. To vše nastavíte v možnostech automatických oprav. Příkladem je nahrazování malého písmena na začátku věty, automatické vkládání pevných mezer po předložkách atd.

Pravopis

Další tři položky se týkají pravopisu. Zde nastavíte kontrolu a poté opravu pravopisu. Můžete zde také nastavit výjimku pro jednotlivé dokumenty.

Uložit

Tady stojí za zmínku první část nazvaná Uložit dokumenty. Zde měníte formát pro ukládání, nastavujete interval pro automatické ukládání a nastavujete umístění souborů.

Jazyk

U této položky nastavíte jazyk pro kontrolu pravopisu. Díky tomu získáte i slovník návrhů daného jazyku. Jazyků zde naleznete opravdu spoustu.

Upřesnit

Další upřesňující možnosti naleznete v kartě Upřesnit. Nacházejí se zde možnosti úprav, vyjímání, kopírování, vkládání. Dále zde můžete nastavit kvalitu obrázku, zobrazení obsahu dokumentu. Ještě se zde nachází další nastavení pro tisk, možnosti ukládání a další obecné nastavení.

Přizpůsobit pás karet

Na tomto místě si můžete přizpůsobit pás karet a klávesové zkratky.

Panel nástrojů

Zde si nastavíte panel nástrojů podle vašich představ. Můžete zde přidávat a odebírat tlačítka pro rychlý přístup.

Doplňky

Pokud chcete přidat do aplikace Word nějaký doplněk, nainstalujete ho zde. Vyberete jeden z doplňků a kliknete na tlačítko přejít.

Centrum zabezpečení

Zde se dozvíte informace o ochraně osobních údajů aplikace Microsoft Word. Které také můžete podle sebe nastavit. Toto přenastavení však Microsoft nedoporučuje.

 

Video tutoriály

Možnosti nastavení aplikace Word 2010


Líbí se vám tento článek, sdílejte hoDalší užitečné odkazy