WWW pro školy
Jak na Office - tutoriály, video návodyVytvoř si párové triko

Poradna - Prstík

hlavní kategorie | zpět | + odpovědět na toto téma
Prstík - diskuze na toto téma
Přátelé, kamarádi, potřeboval bych poradit s problémem, se kterým si už nevím rady. V příloze jsou dvě záložky OK a KO. Na první pohled mají stejný obsah, ale chovají se různě a já nevím proč. Problém je v tom, že jsem použil vaši radu ohledně ověřování dat a na jedné záložce to funguje a na druhé ne úplně. Zlobí to jen při zamčeném listě a to tak, že v záložce OK je to ok. Při najetí na výběrový dialog se mi zobrazí kurzor jako křížek a při najetí na výběrovou šipku se změní na šipku a udělá, co udělat má. Na záložce KO se při najetí na dialog změní kurzor na prstík, a to i při najetí na výběrovou šipku a neudělá co udělat má. Jako by tam byl nějaký odkaz, ale nemohu ho najít. Za případnou pomoc moc děkuji.

Jaroslav Šika | 10.3.2021 13:56  
 
 
Příloha
Odpověď
elninoslov | 10.3.2021 15:43  
 
 
Tu som Vám pomocou makra vypísal, čo tam máte za Overenia. Musí Vám byť hneď zrejmé, v čom je chyba. Za prvé, v D je chyba #ODKAZ, a za druhé musíte použiť absolútne adresovanie minimálne na stĺpec. Lebo inak všetky 3 zlúčené bunky odkazujú na inú oblasť.
Odpověď
Jaroslav Šika | 11.3.2021 07:30  
 
 
Díky za postřehy, ale můj problém to neřeší. Jde o nějaké nastavení, které zajišťuje to, že se seznam rozbalí i při kliku na buňku a ne na button vpravo. Když kliknete na buňku v listu OK, tak se zobrazí křížek a při druhém kliku se nic nestane. Pro rozbalení musím kliknout na button vpravo. Na listu KO se místo křížku zobrazí prstík a při dalším kliku se rovnou rozbalí menu, bez nutnosti kliknout na button vpravo. Ta verze s prstíkem mi znefunkčňuje tu vyhledávací funkci. Potřebuji se jí zbavit a nevím jak. Moc děkuji za radu.
Odpověď
Jaroslav Šika | 11.3.2021 07:41  
 
 
Tak už jsem na to přišel. Díky za ochotu.
Odpověď
elninoslov | 11.3.2021 09:40  
 
 
Prečo by to nefungovalo? Všetko funguje, ale neurobil ste to, čo som písal. Tu som ešte navyše zjednodušil ten dynamický rozsah.
Odpověď