WWW pro školy
Jak na Office - tutoriály, video návodyVytvoř si párové triko

Poradna - Porovnání dvou tabulek dle času a SPZ vozidel

hlavní kategorie | zpět | + odpovědět na toto téma
Porovnání dvou tabulek dle času a SPZ vozidel - diskuze na toto téma
Ahoj, rád bych požádal o pomoc s řešením tohoto problému. Mám dvě tabulky na jednom listě. První tabulka má sloupec Časové razítko, kde je datum a čas a druhý sloupec Registrační značka vozu. Tyto informace udávají, kdy konkrétní vozidlo odjelo z bodu A do bodu B. Druhá tabulka obsahuje údaje z bodu B - časové razítko příjezdu a registrační značku vozu. Do bodu B nemusela všechna vozidla z bodu A dojet - změna trasy, porucha,… Současně mohou do bodu B dorazit i vozy, které nevyjely z bodu A, ale odjinud. Tyto vozy mě ale nezajímají, uvádím jen pro lepší pochopení situace. Vozidla na trase z bodu A do B jezdí opakovaně a v obou tabulkách se budou mnohokrát opakovat stejné registrační značky, jen s jiným časovým razítkem. Vzhledem k délce trasy a ostatním skutečnostem je vyloučeno, aby během 2 dnů uskutečnilo stejné vozidlo více než 1 cestu. Výsledek má být možnost vyfiltrovat z tabulky A vozidla, kterým cesta do bodu B trvala více než 12 hodin nebo která do bodu B ani nedorazila.

Míla | 1.7.2020 21:40  
 
 
Ještě přikládám soubor na ukázku ...
Odpověď
elninoslov | 1.7.2020 23:43  
 
 
Tie dáta sú zoradené, tak nestačil by iba pomocný stĺpec na výpočet hodín, a jeho filter na čas menší alebo rovný 12:00 a zároveň nerovný "Nepřišel" ?
Odpověď
Míla | 2.7.2020 17:19  
 
 
Ahoj, děkuji za odpověď. Pokud chci ale vzorec použít na tabulku s jiným počtem řádků, napříkald tabulka A bude mít 1000 řádků a tabulka B 536 řádků, tak se mi to nedaří, v pomocném sloupci mi to pak ve všech řádích vypisuje "nepřišel". Ve vzoreci upravuji jen rozsah sloupce E a sloupce F na 536. =IFERROR(INDEX($E$6:$E$536;POZVYHLEDAT(1;($E$6:$E$536>A6)*($F$6:$F$536=B6);0))-A6;"Nepřišel")
Odpověď
Míla | 2.7.2020 20:11  
 
 
Ještě doplním příklad, jak jsem to původně řešil. Ve výsledku pak bylo možné rozlišovat 3 stavy -> dojel včas, dojel pozdě, nedojel vůbec. Ovšem fungovalo to jen v případě, že se daná registrační značka vozu vyskytovala v tabulce B jen jednou :-). Ve skutečnosti se tam ale vždy vyskytuje vícekrát. Takže toto bych potřeboval dořešit. Nebo najít jiné řešení. Díky.
Odpověď
elninoslov | 2.7.2020 22:44  
 
 
A zadávate to ako maticový vzorec (Ctrl+Shift+Enter) ? Nevidím, dôvod, prečo by to nemalo fungovať aj na Vašom rozsahu. Vyrábať prílohu a vymýšľať 1000 riadkov tak aby boli logicky správne, si fakt nebudem.
Odpověď
Míla | 3.7.2020 17:21  
 
 
Omlouvám se, ten vzorec jsem zadal špatně, ne jako maticový. Nyní už vše funguje. Perfektní, díky moc!
Odpověď