WWW pro školy
Jak na Office - tutoriály, video návodyVytvoř si párové triko

Poradna - Odkaz v sešitě

hlavní kategorie | zpět | + odpovědět na toto téma
Odkaz v sešitě - diskuze na toto téma
Dobrý den, Mám dotaz, mám v excelu databázi klientů se stovkami řádků. V každém řádku mám odkaz který mne přenese na jiný list v tom samém sešitě. Pokud však zadám nový řádek a seřadím podle abecedy kvůli přehlednosti samozřejmě odkazy nefungují a je to posunuté. Je nějak možné ukotvit ten odkaz aby se posouval společně s tou buňkou ? Například odkaz je na text v A4 posune se o dva řádky a ten odkaz aby byl nějak pevně svázán s tím a posunul se také. Předělávat to vše ručně tak bych nedělal nic jiného a nemít databázi seřazenou by bylo strašně nepřehledné. Je na toto nějaká funkce prosím vás ? Děkuji

elninoslov | 23.5.2018 11:00  
 
 
Takto. Môžete to zoradiť, a bude to správne stále.
Odpověď
Dan | 23.5.2018 12:32  
 
 
Mockrát děkuji, akorát jsem to špatně formuloval. Myslel jsem odkaz z jednoho konkrétního místa v jednom listu na konkrétní místo v jiném listu. Potom když se s tím hne tak ten odkaz samozřejmě ukazuje na jiné místo tak jestli to nejde nějak ukotvit na obou stranách aby při posunu té buňky se posunul jakoby i ten odkaz.
Odpověď
elninoslov | 23.5.2018 12:52  
 
 
Vložte prílohu...
Odpověď
Dan | 23.5.2018 13:12  
 
 
Takhle nějak to vypadá, akorát tam jsou stovky řádků a při zapsání dalšího klienta do databáze a srovnání podle abecedy což je potřeba tak samozřejmě ten odkaz ukazuje o jedno výše atd. předělávat to ručně pokaždém novém zápisu není možné nedělal bych nic jiného. Odkazy jsou potřeba protože vyhledávání toho co potřebuji na několika 100 řádcích ve více listech je dost obtížné. V práci po mě chtějí takovou interaktivní databázi v excelu kde bude vše přehledné a snadno dohledatelné. Ono to přehledné je dokud se nepřidá další zápis a není čas všechny odkazy dělat znovu. Není možné to nějak ukotvit aby ten odkaz po přidání dalšího řádku neukazoval někam jinam ?
Odpověď
Dan | 23.5.2018 13:26  
 
 
Já jsem idiot. Už jsem na to přišel. Stačí prvně definovat název u obou a potom odkazovat skrze definovaný název. Sice se z toho PO.... ale až to takto předělám tak už to bude napořád. A to si s tím lámu hlavu takovou dobu :-D nezlobte se, děkuji za pomoc
Odpověď
elninoslov | 23.5.2018 13:37  
 
 
Ak robíte ten Hypertextový odkaz pri pridávaní ručne, tak tam nezadávajte adresu bunky A4 ale $A$4. Vtedy sa to ani nehne. To prvé je "Relatívne adresovanie" a to druhé "Absolútne adresovania". Vy potrebujete to druhé. Teda takto postupujte pri pridávaní nového záznamu. Tie ostatné treba zmeniť jednorázovo makrom. Keď prídem domov, napíšem Vám kód.
Odpověď
Dan | 23.5.2018 13:51  
 
 
Děkuju moc ! :)
Odpověď