WWW pro školy
Jak na Office - tutoriály, video návodyVytvoř si párové triko

Poradna - Vytvoření kombinací

hlavní kategorie | zpět | + odpovědět na toto téma
Vytvoření kombinací - diskuze na toto téma
Dobrý den, potřeboval bych vytvořit kombinace (vazby) měst v Excelu na základě čísel projektů. Například vím, že na projektu 001 pracovalo Brno, Praha, Plzeň a potřebuji to rozepsat (nejlépe na 3 řádky, do dvou sloupců) jako Brno - Praha, Brno - Plzeň, Praha - Plzeň, prostě veškeré kombinace měst v rámci daného projektu. Dokázal by mi někdo poradit jak na to?

elninoslov | 4.3.2018 23:31  
 
 
Pridávam návrh makrom. Záleží ešte na tom, ako sú situované tie spolupracujúce mestá. V ktorých stĺpcoch? Sú spolu? Je vždy nutné ich hľadať v stĺpci podľa projektu? Sú v iných listoch? Ak sú uvedené samostatne, môže sa vyskytovať jedno mesto viackrát? Čo ak je iba jedno (teraz vynechá)? ... Nedostatočné informácie. Priložte prílohu.
Odpověď
Martin Korábečný | 5.3.2018 09:31  
 
 
Vzor dat je v příloze. V jednom sloupci jsou napsané projekty, v jiném pak města (nemusí to být podle přílohy, klidně to může být ve sloupci A a B), list je vždy stejný. Města se vyskytují vícekrát, dokonce v rámci jednoho projektu mohou spolupracovat v rámci jednoho města (např. Brno, Brno, Praha by byla kombinace Brno - Brno, Brno - Praha, Brno - Praha). Na rozdíl od Vašeho makra mám ale každé město k projektu ve zvláštním řádku, tj. 3 spolupracující města v rámci projektu = 3 řádky, ale to vidíte v příloze. Soubor má celkem 961 projektů, rozdělených do 2545 řádků (spolupracujících), měst je 263. Pokud byste si s tím věděl rady, šlo by do třetího sloupce také zohlednit kraj?
Odpověď
Martin Korábečný | 6.3.2018 09:42  
 
 
Ještě jsem zapomněl dodat, že měst u jednotlivých projektů je 2-10
Odpověď
elninoslov | 6.3.2018 11:31  
 
 
Potom asi takto.
Odpověď
Martin Korábečný | 6.3.2018 15:11  
 
 
Tento soubor mi nic nedělá, je to správný soubor? Nebo ho neumím použít?
Odpověď
elninoslov | 6.3.2018 15:46  
 
 
Pozrite si vysvetlenie v O2:R13. Ak ho chápete, skúste zmazať tieto bunky. Stlačte tlačítko. Máte tam ten výsledok. Vložte tam svoje dáta na skúšku (pozor v makre je nastavené vypisovanie výsledku do stĺpcov O:P, tak dáta si dajte len potiaľ). Makro čerpá údaje zo stĺpcov A,G,H. Neviem čo na tom nejde. Mne to ide. Veď keď tam máte teraz výsledok, a stlačíte tlačítko, nemôžete vidieť nič iné, lebo prepíše výsledok rovnakým výsledkom.
Odpověď
Martin Korábečný | 6.3.2018 17:21  
 
 
Omlouvám se, ráno se mi to nějak blbě otevřelo. Nicméně mi to nevypisuje všechny kombinace a některé řádky to jakoby vynechává. Pro příklad třeba hned první kombinaci Rožnov p. R. - Brno, nebo u projektu TA01010103 (třetí projekt) to bere pouze jednu kombinaci Rybitví - Pardubice. Celkově to pak ze všech dat vyjede 893 kombinací, což je málo. Podle mého odhadu by to mělo být minimálně kolem 2-3 tisíc kombinací.
Odpověď
elninoslov | 6.3.2018 19:16  
 
 
Samozrejme, že to nevypíše, lebo som to tak urobil vedome. Nejak som predpokladal, že iba v rámci kraja sa majú zisťovať. Ale Vy ste to s tým krajom myslel asi tak (keď som si ešte raz prečítal v poslednej vete o treťom stĺpci :) ), že vedľa miest bude "ZLK - JHM" v jednej bunke. Každopádne, na týchto 20 riadkoch dát, čo ste dal, urobte manuálne ako má presne vyzerať výsledok. Zbytočne to prerábať už nemienim, tak nech viem presne ako to má vyzerať, a čo je čím myslené.
Odpověď
Martin Korábečný | 6.3.2018 20:14  
 
 
Ne ne, já to myslel jen označení kombinací krajů, stejně jako u měst, v podstatě ta samá věc. Důležité pro mě jsou ale především ty města. Vzor Vám dávám v příloze.
Odpověď
elninoslov | 6.3.2018 23:52  
 
 
Pridal som Vám aj kompletný popis makra + určite si prečítajte poznámku v liste vpravo.
Odpověď
Martin Korábečný | 7.3.2018 09:45  
 
 
Děkuji Vám moc, ani nevíte kolik jste mi ušetřil času. Je možnost se Vám nějak odměnit?
Odpověď
elninoslov | 7.3.2018 10:52  
 
 
Ak chcete prispieť na pivo, môžete na môj PayPal účet elninoslov[zavináč]gmail.com (Pay or send payments - Pay for goods or services - môj mail - Next - čiastka - Continue ...). Ale nevyžadujem to. Pekný deň.
Odpověď