WWW pro školy
Jak na Office - tutoriály, video návodyVytvoř si  geekové tričko

Poradna - Zkopirovani skupiny řádků do jiných listů

hlavní kategorie | zpět | + odpovědět na toto téma
Zkopirovani skupiny řádků do jiných listů - diskuze na toto téma
Dobrý den, rád bych se zeptal,zda existuje nějaká funkce,která by mi z listu číslo jedna(cca přes tisíc řádků,cca 10 sloupců) rozdělila tabulku dle sloupce číslo jedna (kód různých zemí,který se opakuje ve více řádcích) a skupinu řádků vázající se k jedné zemi,tak tuto skupinu nakopírovat do nového sloupce? V tuto chvíli vždy řádky vztahující se k jedné zemi vyselektuji pomocí filtrů a kopírují manuálně. Případně bych potřeboval aby se alespoň po použití filtrů a serazeni dle kódu země (na listu jedna) přidal řádek s názvem zeme vazajici se k danemu kódu. Existuje cesta jak to jednoduše malinko automatizovat?predem diky

elninoslov | 21.1.2018 02:55  
 
 
To chcete mať každý štát zvlášť na jednom liste ako kópiu dát zo spoločného ? Tak to majte len ten spoločný na zadávanie dát (alebo na čo ho máte), a potom už iba jeden na výstup, spoločný pre všetky štáty. A prácu čo požadujete Vám urobí Kontingenčná tabuľka. Príklad ...
Odpověď
Radek | 21.1.2018 12:03  
 
 
díky za rychlou reakci. Kontingenční tabulka by možná mohla být také řešením pokud by umožnila pouze výčet(nikoli součet) jednotlivých řádku vztahujících se k jednotlivým zemím a rozdělení těchto řádků dle sloupce "reason code". V příloze posílám ukazkový soubor, v listu číslo jedna jsou data z kterých vždy vycházím. Následně vytvářím nové listy pro jednotlivé země a manualně filtruji a kopíruji dle potřeby. Výsledek je ukázan v priloženém souboru. Data potřebuji mít rozdělené dle kodu země(pokud možno každou zemi na odděleném listě). A dále řádky vztahující se k jednotlivým zemím mít rozdělené dle sloupce "reason code" a mít jejich přehledný seznam, nikoli jen součet hodnot pro jednotlivé země či reason cody. Pomohla by i v tomto případě kontingeční tabulka případně nejaká funkce? předem díky za rady.
Odpověď
elninoslov | 21.1.2018 15:05  
 
 
Stále si myslím, že nepotrebujete žiadne oddelené listy. Ak chcete vidieť vo Vašom prípade inú krajinu, urobíte 1 klik na list. Ak chcete vidieť inú krajinu v prípade KT, takisto urobíte len 1 klik na ten filter vedľa KT. Ale s tým rozdielom, že sa nemusíte starať o komplikované a výpočtovo náročné vzorcovanie na každom liste. Toto je podľa mňa viac "user friendly". Ale môžem Vám urobiť aj nástrel vzorcovaného riešenia.
Odpověď
Radek | 21.1.2018 22:33  
 
 
Naprosto souhlasim, perfektní, to co jste zaslal je přesně to co potřebuji. Mockrát děkuji za rady. Můžete mi prosim ještě prozradit poslední věc a to jak jste docílil toho, že se vám nad každou skupinou řádků zobrazuje žlutý nadpis "reason code xx"??? Kde přesně se tato možnost nastavuje? zbytek se podařilo bez problémů.díky
Odpověď
elninoslov | 22.1.2018 01:45  
 
 
Text "REASON CODE " som pred číselnú hodnotu dostal vo formáte poľa. Pklik na pole s číslom Reason code - Nastavenie poľa - Formát čísla - Vlastné - Typ: "REASON code "General. Na ožltnutie som použil PF na A:A s podm. =AND($A1<>"";$B1="";$B2<>""), teda ak bunka nieje prázdna (reason code), zároveň vpravo od nej je prázdna (číslo zákazníka ), a zároveň práve číslo zákazníka o riadok dole nieje prázdne. Obdobne som pridal aj "Kód země " do formátu poľa kod země. Tu by ale možno bolo estetickejšie nechať formát poľa kod země v KT tak ako je, a použiť znovu PF tak, že označíte A2, dáte PF - Spravovať pravidlá - Nové pravidlo - =AND($A2<>"";$B1="";$B2<>"") a vlastný formát "Kód země "General. A do položky "Vzťahuje sa na" dáte =$A:$A. Tú A2 označíte preto, že by ste potreboval v prípade označenia A1 napísať do podmienky kontrolu bunky vpravo hore na A1 (B0 - taká nieje). Excel tam teraz zmení to pravidlo na =AND($A1<>"";$B1048576="";$B1<>""). A zmente A1 "Označenia riadkov" na "Kód země".
Odpověď
elninoslov | 22.1.2018 01:56  
 
 
Premýšľal som aj nad tým vzorcovaním, ale to by bolo extrémne obtiažne, ak chcete aby to malo presne takýto formát, teda oddelené riadkom, prípadne vždy hlavička, taký univerzálny vzorec by bol veľmi zložitý a náročný aj na výpočet (na každom liste by sa musel udržiavať dostatočne veľký navzorcovaný rozsah) a úprava/oprava vzorca by bola ťažkopádna. To možno radšej makro, ale čo som sa nad tým zamyslel, tak som prišiel až k triedam Class a 2 Collection. Bola by jedna Class a v nej Collection objektov ďalšej podtriedy Class. Tá podtrieda by mala Collection s Reason code. A pod nimi by boly dynamické polia dát. z toho by sa následne vytvorilo jedno pole na zápis. Všetko preto aby to triedenie nebolo pomalé. Prípadne by sa dáta roztriedili a zoradili pred makrom ... Dalo by to nejako nakódovať, ale KT je rozhodne jednoduchšia a servisovateľnejšia.
Odpověď
Lobo | 23.1.2018 19:37  
 
 
Ahoj elninoslov, bylo by možné (pokud bude čas a nálada) takové makro sepsat? Jedná se mi čistě o studijní účely. Mám několik knih o VBA, ale v žádné sem nenarazil na použití Class. A už vůbec né v takovém případě jako je zde. Pokud by ses do toho pustil měl bych ještě jednu žádost a to okomentovat kód, někdy se v tom Tvém osobitém zápisu ztrácím. Děkuji.
Odpověď
elninoslov | 29.1.2018 23:39  
 
 
Ale snáď pošlem nejakú ukážku. Začal som na tom pracovať, ale nejako som to nedokončil, a terazky už sa mi do toho nechce. Zatiaľ som podobnú techniku s Class použil vo vedľajšom vlákne www.jaknaoffice.cz/2-forum/?id=3882. Prípadne mi pošlite mail, ak by som sa k tomu dostal fakt neskoro, a téma niekam zapadne, pošlem Vám súbor. Môj je nick+džímeil.kom.
Odpověď
Lobo | 30.1.2018 21:37  
 
 
Díky za ochotu, pokud není čas nic se neděje. Jak říkám není to nic důležitého. Tazatel má svůj problém vyřešen a to je hlavní. Jde mi jen o to rozšířit si znalosti a posunout se zase o kousek výše. Koukal jsem na ten odkaz. Musím přiznat, že jsem si to několikrát prošel a zatím v tom dost plavu. Takže tento soubor mi na nějakou dobu vystačí :-)
Odpověď
elninoslov | 2.2.2018 09:54  
 
 
Tak dám nástrel riešenia pomocou Class a Collection. Napadá ma ale veľmi veľa vecí, ktoré by som na to ešte prerobil inak ... Napr. by Class mohli obsahovať rovno data, nie len odkazy na riadky. Alebo by Class hneď menila globálne premenné spoločného počtu, aby sa nemusel potom zrátavať, a pod ...
Odpověď
Lobo | 2.2.2018 20:22  
 
 
Díky za soubor, zítra si to projdu.
Odpověď