WWW pro školy
Jak na Office - tutoriály, video návodyVytvoř si párové triko

Poradna - Rezervační systém PC v excelu

hlavní kategorie | zpět | + odpovědět na toto téma
Rezervační systém PC v excelu - diskuze na toto téma
Ahoj, mám zpracovaný rezervační systém na počítače v excelu, který funguje zcela OK. V konkrétní datum a konkrétní čas ukazuje graficky jestli je PC volný nebo obsazený. Nicméně bych potřeboval nějak vytahnout přímo do sobouru, který je v odkazu http://leteckaposta.cz/263404846 do sloupce F (Obsazený PC) buď ANO nebo NE.. nebo číslo 0 a 1. Prostě cokoliv, podle čeho bych dokázal rozpoznat, že je určitý PC obsazený ve stejné datum a ve stejný čas, na osobě mi nesejde (kdyby to ale šlo do vzorce nějak zakomponovat, bylo by to plus :) ), jde mi pouze o info, jestli je obsazený. Z tohoto souboru tahám data do dalších a dalších excelů a jsou v tomto formátu s tisícovkou řádků. Napadá někoho jak to provézt? Už mě nic nenapadá. Děkuji za jakoukoli radu.

elninoslov | 21.3.2016 12:31  
 
 
Tak skúste toto.
Odpověď
paďouš | 21.3.2016 12:44  
 
 
bohužel to není uplně to, co jsem si představoval, mám tento excel jako zdroj dat a je to napojené ještě dále a dále.. všechny jména mají vlastní list v excelu, a všechny jména jsou napojeny právě na tento zdroj dat, který jsme sdílel.. Nevím jak jinak to popsat :/.. každopádně moc děkuji za tento upravený excel, zkusím s tím ještě dále pracovat, tuto funkci neznám :)
Odpověď
paďouš | 21.3.2016 12:49  
 
 
možná to jen blbě chápu, ještě to pořádně prozkoumám, každopádně velké díky :)
Odpověď
elninoslov | 21.3.2016 14:01  
 
 
Uveďte normálnu prílohu, kde si nemusíme domýšľať, čo kde máte, a ako to u Vás asi vyzerá. Teda ak máte v tomto súbore ďalšie listy s nejakými údajmi a menami, tak to MUSÍTE hneď uviesť. Uhádnuť to nejde :) Takže dajte reálnejšiu prílohu, s lepším popisom. Priamo v prílohe urobte popis.
Odpověď
paďouš | 21.3.2016 14:40  
 
 
omlouvám se, že jsem nebyl konkrétní. nyní zasílám kompletní podklady. pravděpodobně by stačilo, kdyby na list "Nováková", "Beneš" a "Slovák" bylo vypsáno do sloupce "N" jestli je PC volný - data by byly dotaženy z listu "zdroj_rezervace"
Odpověď
elninoslov | 21.3.2016 17:28  
 
 
Tak potom skúste toto. Niektoré údaje som si naschvál zmenil, aby som navodil kolízie. Problémov Vám tam ale vidím ešte veľa (zmena mesiaca, zmena mien, zmena počtu listov, neplatné dátumy v mesiacoch,...)
Odpověď
paďouš | 21.3.2016 17:45  
 
 
tak tomu říkám dokonalost! velice děkuji.. na tohle bych nepřišel, takhle daleko mé znalosti excelu nesahají, každopádně Vámi doplněné vzorce se budu učit po večerech :) .. tento celý excel každý měsíc dělám znovu a znovu, tedy pouze na 1 měsíc dopředu, trvá mi to maximálně 15minut, většina hodnot je zamčená, tak by nemělo docházet k chybným výpočtům nebo chybám... doplním interní data a od 1.4. nasadím tuto Vaší verzi :).. ještě jednou bych Vám rád poděkoval :) ... čistě ze zvědavosti, jak dlouho Vám trvalo vymyslet tento postup?
Odpověď
paďouš | 21.3.2016 19:41  
 
 
Pokud bych ještě měl list se jménem "Beneš K." a celé jméno v buňce B2 by bylo Beneš Klement, které hodnoty bych musel opravit v definovaných názvech?
Odpověď
elninoslov | 21.3.2016 23:54  
 
 
Tak potom vyskúšajte niečo takéto. V nastavovacej Tabuľke si nastavíte, pre každé zobrazované meno, skrátený názov listu. Čiže upravujte iba názov listu samotného, a Tabuľku "tblJmena", kde musí sedieť názov listu. A potom už vzorce budú vedieť. Upravil som to aj tak, že stačí zmeniť rok a mesiac, a prepočítajú sa Vám správne, dni, dátumy, označia sviatky, do toho listu čo slúži ako zdroj, sa Vám vložia správne mená, správny počet krát, zmenené sú vzorce na dvojitý VLOOKUP, do listov sa vloží sámé do B2 predĺžené meno podľa Tabuľky...
Odpověď
paďouš | 22.3.2016 07:01  
 
 
tohle už je takové vylepšení, že mi to nezabere měsíčně jen pár vteřin :) velice děkuji :).. Akorát u jednotlivých listů se jménama je #HODNOTA .na listech Nováková, Slovák atd. buňka B2.. jelikož jsou vzorce už tak na mě složité, bohužel je nedokážu opravit, aby se ukazovalo správné jméno z nastavení
Odpověď
elninoslov | 22.3.2016 09:18  
 
 
V tejto funkcii CELL/POLÍČKO sa bohužiaľ používa neprekladaný parameter. Teda ja keď ho napíšem v SK Excel tak sa volá "názovsúboru", v EN alebo CZ Excel sa bude asi volať "filename". Normálne si Excel všetko prekladá, ale tento druh parametru žiaľ nie. Označte vo vzorci v B2 celý parameter "názovsúboru" (aj s úvodzovkami), vymažte a stlačte nejaké písmeno, akože idete písať nový parameter, objaví sa zoznam parametrov. Parameter s názvom súboru je u mňa piaty v poradí od vrchu. Na ten 2x kliknite. Vo vzorci je tento parameter použitý 2x - treba zameniť samozrejme obidva.
Odpověď
elninoslov | 22.3.2016 09:28  
 
 
Ešte som si uvedomil, že v SK Excel funguje aj SK aj EN parameter. Skúste si tam dať ten EN parameter. Inak táto funkcia sa vypočíta až po uložení súboru. Je proste iná ako normálne funkcie Excelu.
Odpověď
paďouš | 22.3.2016 10:36  
 
 
všechno funguje na výbornou :).. akorát když jsem změnil měsíc na leden - v nastavení, v listu "zdroj_rezervace" vyhazuje chyby - není k dispozici, jinak ostatní měsíce mi fungují skvěle.. co jsem si všiml v listě zdroj_rezervace je ve sloupci G vzorec, který zobrazuje určité číslo +1, pokud je tedy měsíc 1, zobrazí se mi jen Odpočet 0 a 1.. pokud měsíc 5, zobrazí se 0 až 5, pokud by zde bylo 10 lidí, vyhodilo by to v pátém měsíci 6lidí (0-5)
Odpověď
elninoslov | 22.3.2016 12:07  
 
 
Tak skúste takúto úpravu
Odpověď
paďouš | 22.3.2016 12:59  
 
 
řekl bych, že je vše na jedničku.. velice děkuji za trpělivost a hlavně ochotu :).. je to boží, vypadá to, že tam mohu nahrát interní data :).. ještě jednou děkuji
Odpověď
Milan | 25.6.2020 00:07  
 
 
Dobrý den, všiml jsem si náhodou Vašeho řešení s Rezervačním systémem v excelu. Prosím, měl bych na vás, myslím velmi jednoduchý problém se kterým bych potřeboval poradit. Pokud je to možné, kontaktujte mne přímo do emailu popsal bych o co jde. Děkuji Milan
Odpověď