WWW pro školy
Jak na Office - tutoriály, video návodyVytvoř si párové triko

Poradna - Zkrácení Makra

hlavní kategorie | zpět | + odpovědět na toto téma
Zkrácení Makra - diskuze na toto téma
Dobrý den, dá se tento vzorec Makra zkrátit? Range("A2:GB2").Copy Sheets(2).Activate Range("C2").Select Sheets(2).Paste Sheets("a").Activate Range("FK1:FK50").Copy Sheets(2).Activate Range("GD2").Select ActiveSheet.Paste

elninoslov | 30.3.2021 00:19  
 
 
Áno, dá sa to skrátiť na 2 riadky. 1. Range("A2:GB2").Copy Sheets(2).Range("C2") a 2. Sheets("a").Range("FK1:FK50").Copy Sheets(2).Range("GD2"), len si ešte doplňte zdrojový list pred prvé Range. Tie oblasti sa križujú, viete o tom?
Odpověď
excel | 30.3.2021 08:08  
 
 
Děkuji, ano vím, že se křižují, to je v pořádku. Zdrojový list v prvním řádku je stejný jako v druhém. Ještě jedna prosba, dalo by se nastavit, aby se hodnoty "FK1:FK50", které jsou ve sloupci po vložení do GD2 transponovali do řádku?
Odpověď
elninoslov | 30.3.2021 12:42  
 
 
To je rozdiel, podľa toho, čo chcete robiť. Copy skopíruje aj vzorce, no zmení relatívne adresovanie. Value berie iba hodnoty - výsledky.
Odpověď
excel | 30.3.2021 15:08  
 
 
Děkuji za pomoc. Pomocí Makra si tak jednou za rok aktualizuji databázi společností z ARES. Viz. soubor. Otevřu sešit, spustím makro 75, po skončení zkopíruji data do jiného sešitu a zavřu bez uložení. Když to uložím, velikost souboru mnohonásobně vzroste. Potom znova otevřu, spustím makro odmaz. Smažou se již dotázané hodnoty a sešit se uloží. Potom dám opět makro 75. Z výsledných dat si pak pomocí vzorce vyzobnu potřebná data. Makro jsem chtěl zkrátit, abych těch dotazů mohl najednou provést více, neboť mi to pak hlásí, že je Makro příliš dlouhé. Celkově těch společností není zase tolik, ale je to takové nepohodlné a zdlouhavé. Dotazy samozřejmě dělám dle pravidel provozu wwwinfo.mfcr.cz/ares/ares_podminky.html.cz. Více je o službě zde wwwinfo.mfcr.cz/ares/ares_xml_basic.html.cz. V přiloženém souboru je ještě makro na jeden dotaz, kde je vidět co to dělá.
Odpověď
excel | 1.4.2021 13:00  
 
 
Dobrý den, transponování vyřešeno Sheets("a").Range("FK1:FK50").Copy Sheets("2").Range("GD2").PasteSpecial Paste:=xlPasteValues, SkipBlanks:=False, Transpose:=True
Odpověď