WWW pro školy
Jak na Office - tutoriály, video návodyVytvoř si párové triko

Poradna - Procentuální výpočet dopravy

hlavní kategorie | zpět | + odpovědět na toto téma
Procentuální výpočet dopravy - diskuze na toto téma
Dobrý den, chtěl bych vás požádat o pomoc. Mám tabulku s přehledem importovaného zboží, jeho nákupní cenou a dopravními náklady. Potřeboval bych dopravní (celní a DPH) náklady rozpočítat ke každému produktu zvlášť S TÍM, že by se zohlednilo, kolik procent z celkového objemu činí jednotlivé produkty a k nim se procentuálně rozpočítala cena za dopravu. Nyní mi vychází náklady za dopravu a DPH paušálně 21,78 Kč. Já bych ale chtěl zohlednit právě to procentuální zastoupení zboží v celkovém objemu. To znamená, že u nejlevnějšího zboží by byla částka nižší a u dražšího by byla vyšší. Děkuji. Odkaz - https://docs.google.com/spreadsheets/d/1mopHeBecb2PnIyKUhnUylvNwPOsiB_E3XqSznIJtJps/edit?usp=sharing

elninoslov | 23.2.2021 17:38  
 
 
=100%/$D$13*D6*$D$14
Odpověď
Vladimír | 23.2.2021 22:06  
 
 
Děkuji moc, funguje to přesně. Při té příležitosti se ještě zeptám, jestli nevíte o nějakém software, který by uměl takové výpočty dělat po zadání základních údajů automaticky, vytvářet statistiky atd.
Odpověď
elninoslov | 24.2.2021 01:01  
 
 
Veď Excel alebo Google Tab Vám to ráta automaticky ?!?! Zadáte nákupnú cenu, cenu dopravy a ostatné Vám to počíta. Nákupnú cenu, cenu dopravy a predajnú cenu v CZ, Vám žiadny SW z hlavy neprečíta.
Odpověď