WWW pro školy
Jak na Office - tutoriály, video návodyVytvoř si párové triko

Poradna - rozbalovací seznamy - provázání - přenos dat

hlavní kategorie | zpět | + odpovědět na toto téma
rozbalovací seznamy - provázání - přenos dat - diskuze na toto téma
Prosím o radu. Mám vytvořen zdrojový list, který používám pro tabulku ve jiném listě. Ve sloupci A mám v řádcích vytvořen seznam dodavatelů, ve sloupci B mám jejich IČO (data musí být oddělená ve dvou sloupcích). V tabulce mám tedy sloupce s rozbalovacími seznami a nyní bych potřebovala, abych se mi automaticky provázala data. Tj. pokud vyberu dodavatele se seznamu A, aby se mi automaticky přepsalo jeho IČO ze seznamu B. A naopak. Pokud vepíšu IČO, aby se automaticky vybral název dodavatele a nemusela jsem pořád klikat. Jak na to? Děkuji!

Lobo | 16.8.2019 21:30  
 
 
Chtělo by to vzorový soubor ať je vidět struktura dat. Z popisu to není jasné.
Odpověď
Pilence | 21.8.2019 09:51  
 
 
Přidávám tedy vzorový excel. Potřebuji, když napíšu či vyberu např. Karel, ať se mi IČO automaticky propíše. Nebo vyberu IČO a automaticky se mi propíše Karel. Provázat tyto dva seznamy ještě automaticky. Děkuji.
Odpověď
elninoslov | 22.8.2019 13:15  
 
 
Skúste
Odpověď
Pilence | 23.8.2019 14:42  
 
 
:-) Ano, to je přesně to, co potřebuji!!! Jak se toho prosím dá dosáhnout? Kde co zadat? Děkuji!!!
Odpověď
elninoslov | 23.8.2019 22:13  
 
 
No to je makro, naviazané na udalosť listu (prebehne pri každej zmene na liste). Musíte sa pozrieť na VBA kód cez ľavý Alt+F11, pri dvojkliku na wsTabulka v "Microsoft Excel Objects" ho uvidíte. Len treba ho presne upraviť na dané použitie. Teda umiestnenie zdrojových údajov, presne ktoré bunky sa majú kontrolovať, ... atď. Makro nikdy nieje univerzál ale vždy je potrebné ho upraviť "na telo". Pochybujem, že kontrolované bunky budú A2 a A3. Či to bude viac listov, alebo iba jeden... A pod. Na to ste dal málo konkrétnych info. Každopádne prídem až v utorok, takže buď Vám to niekto prerobí, alebo to zvládnete sám, alebo počkáte na mňa, tak či tak musíte priložiť reálne vyzerajúcu prílohu, aby sa to napáskovalo na ňu.
Odpověď
elninoslov | 23.8.2019 22:15  
 
 
Pardon, nemyslel som A2 a A3 ale A2 a B2.
Odpověď