WWW pro školy
Jak na Office - tutoriály, video návodyVytvoř si párové triko

Poradna - Import většího objemu dat z webu do excelu

hlavní kategorie | zpět | + odpovědět na toto téma
Import většího objemu dat z webu do excelu - diskuze na toto téma
Ahoj všichni, už jednou mi zde bylo výborně pomoženo, a tak se sem vracím :-). Ráda bych se zeptala, zda by mi mohl někdo poradit, jak importovat z tohoto rozhraní https://www.cmkbk.cz/energeticka-burza/statistika-obchodu-s-elektrinou-pro-konecne-odberatele/ do excelu data již od roku 2010 tak, abych nemusela jít jednu stránku po druhé a klikat na možnost "Export do excelu"? Děkuji velmi a přeji všem úspěšnou práci s excelem. julie

MePExG | 19.6.2019 16:10  
 
 
Na priloženej adrese máte súbor k stiahnutiu. https://ulozto.sk/!14PApnbmaeiQ/stranka-xlsx MePExG
Odpověď
Julie | 19.6.2019 17:41  
 
 
To je dokonale. Díky moc. Mohla bych se zeptat na postup? Potřebovala bych takto "vytěžit" povicero informací na statistické přehledy a dát je do kontextu. Pokud by to nešlo. Pochopím ;-). Ještě jednou děkuji, Julie.
Odpověď
MePExG | 19.6.2019 18:40  
 
 
Použil som Power Query, ktoré sú súčasťou dodaného súboru. Je to doplnok do MSE od verzie 2010 a od v. 2016 je už obsiahnutý. Obsahuje 3 dotazy. Funkcia na spracovanie stránky, Cyklus na počítanie stránok a volanie načítania pre jednotlivé stránky a spracovanie výslednej podoby z údajov načítaných v cyklu.
Odpověď
Julie | 19.6.2019 22:14  
 
 
Už jsem si ho před časem přidala, ale v použití zatím pokulhávám. Skvělé, že to jde. Díky, díky, díky!
Odpověď
Julie | 24.6.2019 09:13  
 
 
Ahoj, zkoušela jsem přes Power Query stejný postup, ale nedaří se mi ta správná parametrizace. Myslíš, že bych tě mohla obtížit dotazem na postup? Pokud ne, pochopím :-). Potřebuju takhle vytěžit různé stránky různých dodavatelů a na webu asi špatně hledám ideální postup (ten tvůj). :-). Díky moc, Julie.
Odpověď