WWW pro školy
Jak na Office - tutoriály, video návodyVytvoř si párové triko

Poradna - Jak nahradím datum v makru aktuálním údajem

hlavní kategorie | zpět | + odpovědět na toto téma
Jak nahradím datum v makru aktuálním údajem - diskuze na toto téma
Jak nahradím prosím datum v makru aktuálním datem? Nahrál jsem pomocí záznamu makro, a pro aktuální datum jsem použil zkratku "CTRL+;", ale při editaci makra jsem zjistil že tam je napevno datum 6.2.2019 -- Sub Makro10() ' ' Makro10 Makro ' ' ActiveWindow.SmallScroll Down:=30 Range("D50").Select Range(Selection, Selection.End(xlDown)).Select Range(Selection, Selection.End(xlDown)).Select Selection.ClearComments Columns("T:T").Select Selection.Insert Shift:=xlToRight, CopyOrigin:=xlFormatFromLeftOrAbove Columns("D:D").Select Selection.Copy Range("Y1").Select ActiveSheet.Paste Range("Y1").Select Application.CutCopyMode = False ActiveCell.FormulaR1C1 = "2/6/2019" Range("Y2").Select Range("D2").Select Range(Selection, Selection.End(xlDown)).Select Range(Selection, Selection.End(xlDown)).Select Selection.ClearComments Range("Y1").Select Selection.NumberFormat = "m/d/yyyy" -- Děkuji za pomoc.

elninoslov | 7.2.2019 06:30  
 
 
Dátum vložíte cez "Date". Kód som upravil, aby nepoužíval zbytočné Selecty, ale aj tak by bolo lepšie ukázať a popísať čo presne chcete, viď popisky v kóde.
Odpověď
betcup.cz | 7.2.2019 15:23  
 
 
Děkuju za ty poznámky. Jako tak jak jste to udělal bych rád udělal taky, akorát že to ještě takhle neumím :-) A na ty otázky na které jste se ptal v makru, tak alespoň vysvětlím o co mi šlo. Po zmáčknutí tlačítka se mi v tom sloupci kde mám ceny, vloží k těm cenám jako komentář jméno obchodu, které to za tu cenu prodává. Pak se celý ten sloupec s cenami a komentáři vezme a překopíruje se do sloupce Y a vloží k němu dnešní datum, tedy datum ze kterého ty ceny jsou. Ten sloupec navíc tam vkládám proto, protože už mám v makru nastaveno, že se to vkládá do sloupce Y a také tam mám funkce které mi hledají historicky minimální cenu daného produktu od sloupce Y až do sloupce "nekonečno", tak mám zajištěno že sloupec Y bude při vkládání dat vždycky prázdný. Jinak ty spodní komentáře mažu proto, protože ty ceny pak mám seřazené podle největší slevy oproti průměrné ceně, a drahé obchody mě nezajímají (nepotřebuji vkládat jména obchodů...
Odpověď
betcup.cz | 7.2.2019 15:32  
 
 
...do komentářů), tudíž jsem to vyřešil tak napůl a orientačně, a vkládám komentáře jen do buňky D50, kde mám hodnotu -15%. Ideální by bylo kdyby se mi tam vložily jen komentáře od řádku 2 níže, kde je ve sloupci M ve stejném řádku menší číslo než -0,15 , ale to ještě taky neumím, tak jsem to vyřešil zatím takhle.
Odpověď
betcup.cz | 7.2.2019 15:41  
 
 
Celé makro teď vypadá takto (viz soubor)
Odpověď
elninoslov | 8.2.2019 12:32  
 
 
Ja a tie slovné popisy ... no nič, pošlite mi nejaký aktuálny súbor. Ak sa to týka tých cien z Heureky, tak súbor čo mám ja, vôbec nesedí s týmto popisom. Riešiteľné to je, ale dedukovať z textu sa mi to nechce, navyše teraz keď mám toho dosť. V pauzách by som Vám to nejako spichol, len treba súbor.
Odpověď