WWW pro školy
Jak na Office - tutoriály, video návodyVytvoř si párové triko

Poradna - Kontrolování změny textu a upozornění na email

hlavní kategorie | zpět | + odpovědět na toto téma
Kontrolování změny textu a upozornění na email - diskuze na toto téma
Dobrý den, je možné v excelu nastavit, aby se mi kontroloval text na určitém webu, a když se ten text změní, tak aby se mi poslalo upozornění na zadanou e-mailovou adresu? Děkuji.

elninoslov | 24.1.2019 06:28  
 
 
Ktorá časť ktorého webu ? Možno by to šlo cez PowerQuery. Ak nie, tak cez makro, tam je ale problém s opakovaním časovacej procedúry - niekedy sa správa "nevhodne" aj po zatvorení zošitu. Heslo k mailovému kontu môže byť uložené v kóde makra? Alebo sa použije Outlook (tam je niekedy problém s nutnosťou potvrdenia odoslania),... Zadanie je málo informačné.
Odpověď
betcup.cz | 24.1.2019 12:15  
 
 
Tak trochu konkrétněji, trochu upravím zadání. V buňce A1 budu mít adresu webu a chtěl bych, když se na tom webu objeví text "nebyla nalezena", tak aby by přišla zpráva na email zadaný v buňce B1. A ten interval, ve kterém se to bude kontrolovat, se pak bude brát z buňky C1. Takže když tam zadám 00:10:00, tak to bude kontrolovat onen web každých 10 minut. Pokud je potřeba heslo, tak to bych si do makra potom dopsal. Děkuji.
Odpověď
Dingo | 24.1.2019 11:17  
 
 
Musí být zrovna toto řešení v Excelu? Zkuste se podívat např. na https://www.zive.cz/clanky/hlidaci-psi-internetu-wachete-visualping-a-dalsi/sc-3-a-176879/default.aspx
Odpověď
betcup.cz | 29.1.2019 08:35  
 
 
Tak jsem vyzkoušel první tři aplikace, a nefungovala ani jedna, změna na stránce proběhla a ani jedna z nich mě neupozornila.
Odpověď