WWW pro školy
Jak na Office - tutoriály, video návodyVytvoř si párové triko

Poradna - RADA OHLEDNĚ FUNKCE, KDYŽ NAPÍŠU DO ŘÁDKU ANO

hlavní kategorie | zpět | + odpovědět na toto téma
RADA OHLEDNĚ FUNKCE, KDYŽ NAPÍŠU DO ŘÁDKU ANO - diskuze na toto téma
Prosím o radu, chtěl bych vytvořit funkci v sešitu excelu s více listy. V listu jedna budu mít ve sloupci A2 číslo a slovo, ve sloupci I2 zapsáno ANO nebo NE taktéž v listu 1, následně v listu 2 potřebuji napsat vzorec tak, aby když napíšu v buňce listu 1 I2 ANO, tak aby překopírovalo do listu to co je napsáno v buňce A2 listu 1. Snad sem to napsal dostatečně k pochopení, je to takové krkolomné. Pokud do buňky I2 v listu 1 napíšu ne, nebude se kopírovat nic. Velice děkuji za odpověď.

Max | 11.1.2019 09:34  
 
 
Asi takto: =KDYŽ(List1!I2="Ano";List1!A2;""), jestli jsem to spávně pocopil.
Odpověď
elninoslov | 11.1.2019 09:38  
 
 
Pochybujem, že to chcete tak, ako to vyznieva z Vašeho popisu. Je to jednoduchý vzorec z prílohy. Ale Vy podľa mňa budete chcieť toto aplikovať na X riadkov, a to tak, aby nevznikali medzery pri riadkoch s "Ne". Je to tak ? Ak áno potom maticový vzorec alebo skôr Kontingenčka.
Odpověď
elninoslov | 11.1.2019 09:39  
 
 
Kým som to napísal, Max bol rýchlejší :)
Odpověď
elninoslov | 11.1.2019 09:49  
 
 
No dobre tak tie ďalšie spomínané príklady ...
Odpověď
honza | 11.1.2019 10:22  
 
 
elninoslav, děkuji, děkuji i Maxovi, primárně mi to takhle funfuje super, takže pecka, jen se hloupě zeptám, pokud bych chtěl aby to dostraňovalo tu prázdnou řádku když dám do buňky NE, tak by to šlo taky ještě?
Odpověď
elninoslov | 11.1.2019 11:08  
 
 
Veď v List2 toho môjho druhého súboru to tak je. Ak tam nieje "Ano" (nech je čokoľvek, aj prázdna) tak sa nezahrnie do výsledkov, a vo výsledkoch niesú medzery. Nezamieňajte si "medzery medzi riadkami" s "voľnými riadkami na konci Tabuľky". Tie tam musia byť, aby sa počítalo s pridanými vstupnými hodnotami a teda aj možným počtom výsledkov. Ak to nechcete ani takto, tak použite vždy manuálne "Rozšírený filter" s kopírovaním na iné miesto, alebo proste iba filtrujte stĺpec Podmienka v stávajúcej "Tabuľke" či "tabuľke". Vy chcete aby sa Vám to robilo samo, automaticky, bez voľných riadkov medzi a na konci. Také niečo ale Excel nevie. Automaticky sa ani KT, ani PowerQuery neaktualizuje. Jedine makro, pri každej zmene bunky v stĺpci Podmienka. Ja si myslím, ale že pokiaľ nedáte reálne vyzerajúcu prílohu, kde bude jasné čo máte, a ako má vyzerať výsledok, tak sa k ničomu nedopracujete.
Odpověď
honza | 11.1.2019 12:22  
 
 
v PŘÍLOZE ZASÍLÁM SOUBOR TAK JAK BY MĚL VYPADAT, JEDNÁ SE O X ŘÁDEK POD SEBOU JAK JE NAZNAČENO, SEŠIT JE ZE 3 LISTŮ, V PRVNÍM SE VYPLNÍ POSTUPNĚŠ VŠECHNY SLOUPCE A POKUD BUDE ZVOLENO ANO TAK SE AUTOMATICKY PŘEKOPÍRUJÍ DO LISTU S NAZVEM CENOVA NABIDKA, A POKUD I TAM SE ZVOLI ANO TAK BY SE TO AUTOMATICKY PREKOPIROVALO DO LISTU S NAZVEM REALIZACE. TAKZE TO BUDE PRO X SLOUPCU A X RADKU. NEJSEM ZADNEJ ODBORNIK V EXCELU TAK SE OMLOUVAM POKUD VAS MIM NEPOCHOPENI FRUSTRUJI. DEKUJI
Odpověď
Lobo | 17.1.2019 18:15  
 
 
Ahoj, tak sem se pokusil něco spíchnout. Jelikož si neřekl co se má stát s kopírovanými řádky, tak sem nastavil výmaz. Tedy řádek z "Poptávky" se překopíruje do "Nabídky" a v poptávce se smaže. Neděje se to však automaticky, ale po spuštění makra "ručně". Vývojář -> Makra, nebo je možnost si zvolit klávesovou zkratku nebo si na listy vložit tlačítko a makro k němu přiřadit.
Odpověď