WWW pro školy
Jak na Office - tutoriály, video návodyVytvoř si párové triko

Poradna - Kopírování buněk na základě zaškrtávacího tlačítka

hlavní kategorie | zpět | + odpovědět na toto téma
Kopírování buněk na základě zaškrtávacího tlačítka - diskuze na toto téma
Zdravím potřebuji radu, mám tabulku s hodnotami a v jednom sloupci je zaškrtávací políčko. Mým cílem je, aby když zaškrtávací tlačítko zaškrtnu, aby se všechny buňky v řádku i s hodnotama zkopírovali do druhé tabulky. Zaškrtávat mohu libovolné řádky, třeba i na přeskáčku, ale v druhé tabulce se musí vložit normálně pod sebe. Příklad: v první tabulce mám zaškrtlý řádek 1 a 5 v tabulce, ale do druhé tabulky se to zkopíruje do 1 a 2 řádku.

Patrik | 7.1.2019 22:47  
 
 
Přikládám názornou ukázku, jak to myslím. Šedě jsou výsledné buňky kterých chci docílit.
Odpověď
Patrik | 7.1.2019 22:51  
 
 
Příkladám i zdrojovou tabulku, kdo by chtěl funkce rovnou doplnit do ní.
Odpověď
Lobo | 9.1.2019 23:52  
 
 
A to nejvtipnější přijde až potom co někdo nabídne řešení. Já to vlastně nechci pro Excel ale pro ........ (doplňte).
Odpověď
Sicvok | 10.1.2019 19:41  
 
 
A opravdu to chcete pro Excel? Dle obrázku se jedná o Google tabulky. Viděl bych to na nějaké makro, ne moc složité. Kdybych pochopil smysl tohoto úkolu, možná by mě napadlo i řešení.. ;) Protože stejně tak, jako to můžu zaškrtnout, tak si mohu řádek označit a zkopírovat jinam. Nebo jen použiju filtr. Prostě, když je to jen o kopírování, tak nevidím důvod to dělat pomocí nějakého zaškrtávacího tlačítko.
Odpověď
elninoslov | 11.1.2019 09:19  
 
 
Makrá v Google Tab mi nič nehovoria (v Exceli bez problémov), dá sa to poriešiť dostatočne dimenzovaným maticovým vzorcom, prípadne tam máte aj KT, viď https://docs.google.com/spreadsheets/d/1qPHumQsyM7ubtdOAsSTcsaBioOiPF3sOBj1ANWYyo-U/edit#gid=0
Odpověď
Sicvok | 11.1.2019 16:53  
 
 
Já přece netvrdím, že v Google Tab fungují makra. Sám žiju v tom, že makra nepodpurují. Ale možná je ten můj text zavádějící.
Odpověď
elninoslov | 12.1.2019 13:30  
 
 
Veď ja tiež ani nespomínam, že by ste tvrdil niečo o fungovaní či nefungovaní makier v Google Tab. Makrá ale Google Tab podporuje (iné ako vo VBA - iný skriptovací jazyk), len ja ich vytvárať v Google Tab neviem, a ani sa mi novú syntax učiť nechce, a preto som pridal 2 riešenia priamo v Google Tab, nemakrové. Ak by sa jednalo o Excel, tak to nieje problém. Užívateľov Google Tab pribúda (vzhľadom na cenu), ale keď chcú pomoc, zabudnú to zmieniť, a riešitelia zbytočne strácajú čas :(
Odpověď