WWW pro školy
Jak na Office - tutoriály, video návodyVytvoř si párové triko

Poradna - Součet buněk s kritériem "obsahuje text XY"

hlavní kategorie | zpět | + odpovědět na toto téma
Součet buněk s kritériem "obsahuje text XY" - diskuze na toto téma
Dobrý den, potřebuji poradit, jestli je možné provést součet buněk (SUMIFS) kde kritériem bude, že buňka musí obsahovat určitý text. Děkuji za pomoc.

elninoslov | 8.11.2018 18:28  
 
 
A ako sa spočítava hodnota textu ??? Chcete povedať, že v bunke je aj číslo aj text, oddelené týmto a týmto, alebo na takom mieste sa nachádza číslo a na onakom zase číslo, že text má vždy nejakú dĺžku, alebo že tam nemusí byť vôbec ten text..... Už vidíte tú nezmyselnosť a nejednoznačnosť Vašej otázky? Šup sem prílohu s príkladom...
Odpověď
Týtý | 8.11.2018 19:33  
 
 
Ve sloupci "A" bude fotbalový zápas mezi dvěma týmy, ve sloupci "B" bude liga, ve sloupci "C" bude profit. Jde o to že ve sloupci "B" bude třeba u jednoho zápasu "Rakouský pohár", u druhého zápasu "1. česká liga", u třetího zápasu "Pohár UEAFA" u čtvrtého zápasu "Přátelské utkání" atd.. a já budu chtít všechny profity (sloupec "C") jen ze zápasů které jsou pohárové, tedy kde ve sloupci "B" bude nalezeno slovo "pohár". Tak jestli to jde nějak zabudovat do té funkce SUMIFS. Vím že to jde teoreticky udělat pomocí filtrů, ale to je pro mě moc krkolomné řešení, já potřebuji aby se to vyhodnocovalo ihned automaticky. Děkuji.
Odpověď
ajko7 | 8.11.2018 20:24  
 
 
Dobrý deň, skúste napríklad túto alternatívu práve so SUMIF.=SUMIF(B:B;"*"&"pohár"&"*";C:C). Snáď som pochopil zadanie správne.
Odpověď
Týtý | 9.11.2018 01:28  
 
 
Díky, vypadá to že to funguje :-)
Odpověď