WWW pro školy
Jak na Office - tutoriály, video návodyVytvoř si párové triko

Poradna - Problém sčítání variant produktů (nemožnost využití kontingenční tabulky)

hlavní kategorie | zpět | + odpovědět na toto téma
Problém sčítání variant produktů (nemožnost využití kontingenční tabulky) - diskuze na toto téma
Zdravím všechny, potřeboval bych poradit s jedním problémem. Mám přibližně tabulku (viz níže) s produkty různých velikostí a prodejností. Potřeboval bych sumu prodeje toho produktu, ale nemohu využít kontingenční tabulku, jelikož název se vždy liší o danou velikost. Produkt Prodáno Bunda Rambo S 3 Bunda Rambo M 5 Bunda Rambo XL 7 Potřebuji zjistit kolik se prodalo celkem bundy Rambo. Nemohu dělat tak, že dám podto sumu (jelikož jsou to tisíce řádků podsebou a bylo by to časově velmi náročné) a zároveň nemohu použít kontingenční tabulku, jelikož název vždy obsahuje i velikost. Je nějaká cesta jak problém vyřešit? Moc děkuji za rady.

MePExG | 31.10.2018 13:45  
 
 
Urobte si ďalší stĺpec bez veľkosti (automatické vyplnenie podľa vzoru) a z tohoto stĺpca urobte kt (viz nižšie).
Odpověď
Tomič | 31.10.2018 13:58  
 
 
Děkuj za radu, akorát nevím přesně jak mám vytvořit sloupec, který by neobsahoval tu danou velikost (S,M,L,XL,XXL atd.), protože název je pokaždé jiný. Jednou je to bunda Rampo, podruhé Prošívaný cardigan svetr Elle. Mohl bych použít funkcí ZPRAVA nebo podobně, ale ta odstraňuje počet znaků zprava a to by šlo použít pouze pokud by tam nebyli velikosti o více písmenech (XL,XXL, XXXL).
Odpověď
MePExG | 31.10.2018 16:09  
 
 
Napr. nahradením ak je veľkosť vždy posledná.
Odpověď
elninoslov | 1.11.2018 01:36  
 
 
Prihodil som ešte 3 návrhy, ktoré sa každý inak popasuje s možnosťou, že názov neobsahuje veľkosť alebo, že je uprostred. Jeden prístup je iba upravený od MePExG-a, druhý kontroluje posledné slovo, tretí maticový. Možno sú aj ďalšie ...
Odpověď
Tomič | 1.11.2018 08:26  
 
 
Moc děkuji, jste dobří! :-)
Odpověď