WWW pro školy
Jak na Office - tutoriály, video návodyVytvoř si párové triko

Poradna - Spouštět funkce v celém listu jen tlačítkem

hlavní kategorie | zpět | + odpovědět na toto téma
Spouštět funkce v celém listu jen tlačítkem - diskuze na toto téma
Dobrý den, potřeboval bych návod, jak vytvořit v každém z listů tlačítko, které mi spustí funkce zapsané v buňkách (které jinak chci aby byly vypnuté). Jde mi o to že v listu č.1 mám stovky tisíc dat, a v dalších listech mám desítky buněk s funkcemi, a problém nastává v tom že když do listu č.1 vložím i třeba jen 1 řádek dat navíc, tak se všechny funkce v dalších listech přepočítávají najednou, a excel (nebo můj počítač) už takové množství dat nezvládá a zhroutí se. Potřeboval bych proto aby funkce zůstaly neaktivní, a v každém listu tlačítko, abych si ty funkce mohl aktualizovat postupně a excel to zvládal. Případně po stisknutí toho tlačítka, abych si mohl ještě nastavit oblast, která se má aktualizovat. Je toto možné? Děkuji.

elninoslov | 23.9.2018 15:20  
 
 
Menu Vzorce - Možnosti výpočtov - Manuálne. Potom sa Vám vypočíta list iba ak kliknete na Vzorce - Prepočítať hárok (alebo Shift+F9).
Odpověď
betcup.cz | 23.9.2018 17:50  
 
 
A přepočet určité oblasti jde taky nějak jednoduše? Nebo přes makro, aby celý xls dokument byl vypnutý a když označím určitou oblast a kliknu na tlačítko, tak aby se přepočetla jen ta oblast? Děkuji.
Odpověď
elninoslov | 24.9.2018 01:00  
 
 
To bude musieť byť makrom. Napr. takto - skratka Ctrl+R. Lenže musí sa myslieť, ako vidieť aj na prepínanie medzi otvorenými listami (nie každý môže mať zapnuté automatické výpočty... atď. A súbor musí byť tým pádom XLSN, nie XLSX. Alebo by sa to možno dalo urobiť do Personal.XLSB (Zošit osobných makier), prípadne Doplnok s čudlíkom v lište nástrojov.
Odpověď
betcup.cz | 2.6.2019 03:33  
 
 
Super.
Odpověď