WWW pro školy
Jak na Office - tutoriály, video návodyVytvoř si párové triko

Poradna - Časová osa pro 2 kontingenční tabulky

hlavní kategorie | zpět | + odpovědět na toto téma
Časová osa pro 2 kontingenční tabulky - diskuze na toto téma
Hezký dobrý den, potřeboval bych poradit s kontingenčními tabulkami: Mám dvě obyčejné tabulky - tabulku Příjmy a tabulku Výdaje - Každá z nich obsahuje sloupec Datum, Popis a Částka - tabulku Výdaje obsahuje ještě navíc sloupec Kategorie. Pro obě dvě tabulky potřebuji vytvořit kontingenční tabulku - u tabulky Příjmy chci zobrazovat na řádku pouze Popis a Částku - u tabulky Výdaje zase Kategorii a Částku Problém my nastává až tehdy, kdy chci vložit jednu časovou osu pro obě kontingenční tabulky. Časová osa vložit jde, ale ve chvíli, kdy v ní začnu filtrovat, filtruje se pouze kontingenční tabulka s výdaji a data v kontingenční tabulce s příjmy zmizí. Nutno podotknout, že k časové ose mám připojené sestavy obou kontingenčních tabulek. Myslím si, že by mohl být problém v tom, že jsem mezi kontingenčními tabulkami vytvořil špatně relaci a upřímně nevím, jak by měla relace vypadat. Mohl by mi prosím někdo poradit, co dělám špatně? Děkuji.

MePExG | 3.7.2018 13:10  
 
 
Dobrý deň. Je potrebné vytvoriť 3. tabuľku kalendár, ktorá bude mať všetky dni od minimálneho po maximálny dátum a prepojiť dátumy z príjmu a výdaja na kalendár cez dátum. Potom stačí z kalendára z dátumu vytvoriť časový filter, ktorý bude mať zaručene totožný dopad na obe tabuľky a teda aj kt, ktoré obe musia mať spoločne pripojený tento filter.
Odpověď
Thomas | 3.7.2018 14:40  
 
 
Velice děkuji za odpověď. Kalendář jsem si vytvořil, můžete mě ještě nasměrovat jak jej napojit na ty dvě tabulky. - Udělal jsem relaci na sloupce s datumem, ovšem nevím jestli dobře. Časová osa mi totiž pracuje pouze s tabulkou pro datum (kalendářem).
Odpověď
MePExG | 3.7.2018 16:01  
 
 
Moc nemám čas navádzať, preto prikladám ukážku.
Odpověď
Thomas | 4.7.2018 16:21  
 
 
Děkuji mnohokrát. :-) Už jsem problém vyřešil.. Podle Vaší ukázky jsem to rozklíčoval a zjistil jsem, že chyba je v tom, že v tabulce s datumem jsem měl na konci prázdný řádek a proto to tak blbnulo. Takže děkuji.
Odpověď
MePExG | 4.7.2018 21:26  
 
 
Rád som pomohol a priznávam, že bez ukážky Vášho diela by ma táto chyba (prázdna bunka) ani nenapadla.
Odpověď