WWW pro školy
Jak na Office - tutoriály, video návodyVytvoř si párové triko

Poradna - Sčítání buněk

hlavní kategorie | zpět | + odpovědět na toto téma
Sčítání buněk - diskuze na toto téma
Dobrý den, moc prosím o radu zkušenější. V přiložené tabulce bych ráda, aby se za každého zaměstnance sčítali pouze barevné buňky. Pokud vpíšu do buňky např. 20min lékař apod, tak to aby se nepromítlo ve sčítání. Navíc nevim jak na 1/2 den volna...aby mi při sčítání nemoci a dovolené sčítalo jeden celý den a při půl dne volno jen 0,5... Je to pro mě španělská vesnice :-( Moc děkuji za Vaše rady

Jitka | 25.5.2018 12:43  
 
 
Soubor
Odpověď
elninoslov | 25.5.2018 17:04  
 
 
Ukážte, ako chcete zrealizovať toto "Pokud vpíšu do buňky např. 20min lékař apod,..." . Akože aj hodnota aj text do tej istej bunky ? Ako si potom predstavujete vyhodnotenie možných zápisov toho istého údaju "20min lékař", "0:20:00 lékař", "1/3 hod lékař", "20 min Z", a ďalšie a ďalšie, a ich kombinácie. Na to čo chcete dosiahnuť, potrebujete 2 bunky na jeden údaj. 1. na typ neprítomnosti, a 2. na hodnotu času. Ak ste to myslela inak, predveďte na ilustratívnom príklade.
Odpověď
Jitka | 28.5.2018 07:51  
 
 
V jedné buňce bude vždy pouze jeden záznam. Ráda bych, aby se sčítali pouze buňky ve kterých bude D-dovolená (celý den - hodnota pro sčítání 1), Z-zdravotní důvody (celý den - hodnota pro sčítání 1), 1/2 - půl dne dovolené (půl den - hodnota pro sčítání 0,5). Vše ostatní v buňkách tam bude pouze informačně, nebude se sčítat do absence. Nevím, zda už je to nyní pochopitelnější :-) Díky za váš čas ;-)
Odpověď