WWW pro školy
Jak na Office - tutoriály, video návodyVytvoř si  geekové tričko

Poradna - Náhodné generování čísel bez opakování

hlavní kategorie | zpět | + odpovědět na toto téma
Náhodné generování čísel bez opakování - diskuze na toto téma
Dobrý den, prosím o pomoc. Potřebuji s pomocí maker vygenerovat 6 celých náhodných čísel v rozmezí, které mi stanovuje obsah dvou buňek. Tyto čísla potřebuji následně umístit do 6ti za sebou jdoucích buňek. Co je ale překážkou je, že potřebuji, aby těch 6 náhodných čísel bylo unikátních! Prosím poradíte mi nějakou fintu? Moc děkuji. ---------------------------------------- Sub tlačítko1_Kliknutí() If MsgBox("Opravdu chcete vygenerovat nový náhodný výběr?", vbYesNo + vbQuestion) = vbNo Then Exit Sub PocetNahodnychCisel = 6 For i = 1 To PocetNahodnychCisel Randomize HodnotaLow = Cells(2, 7).Value HodnotaHigh = Cells(2, 8).Value NahodneCislo = Int(HodnotaLow + (HodnotaHigh - HodnotaLow) * Rnd()) Worksheets("List1").Cells(2, i + 8) = NahodneCislo Next i End Sub

elninoslov | 6.4.2018 10:35  
 
 
Na kontrolu môžete použiť rôzne postupy, napr. reťazec, pole s cyklom, kolekciu, Application.Match. Ja som použil reťazec.
Odpověď
elninoslov | 6.4.2018 10:39  
 
 
Ešte som zabudol na koniec 1. riadku zadeklarovať to pole výsledkov, takže tam ide len doplniť "Vysledok() As Long"
Odpověď
Hana | 6.4.2018 14:33  
 
 
To elninoslov: moc děkuji, to je přesně ono! :)
Odpověď
Hana | 11.4.2018 21:38  
 
 
Dobrý den, mohu ještě požádat o pomoc? Pokud se mi bude měnit max a min pro Randomize, tzn budu mít vyplněné dva sloupce, z nichž jeden (sloupec G například bude obsahovat minima a sloupec H bude obsahovat maxima). Počet vyplněných řádků v těchto sloupcích se může měnit. Jak docílím, aby se mi náhodná čísla generovala i do dalších řádků? Předpokládám nějakou proměnou, ale nevím si s tím rady :( Moc děkuji předem za pomoc!
Odpověď
elninoslov | 13.4.2018 14:32  
 
 
Takto ?
Odpověď
Hana | 13.4.2018 21:56  
 
 
Děkuji, to je přesně ono! Paráda!!!
Odpověď