WWW pro školy
Jak na Office - tutoriály, video návodyVytvoř si párové triko

Poradna - Excel - podmíněné formátování 2 buněk

hlavní kategorie | zpět | + odpovědět na toto téma
Excel - podmíněné formátování 2 buněk - diskuze na toto téma
Krásný den, mám tabulku, která má tyto 2 řádky: 1) 1. sloupec Měna, 2. sloupec z rozevíracího seznamu buď "CZK" nebo "EUR". 2) 1, sloupec Název banky, 2. sloupec z rozevíracího seznamu: "CZK: Česká spořitelna" nebo "CZK: Komerční banka", "EUR: Commerzbank" nebo "EUR: Česká spořitelna"... A další... Potřebuji, aby pokud se oě dvě buňky (CZK/EUR a CZK/EUR + název banky) rovnají, tak se nic nestane. Pokud ale uživatel dá v prvním řádku měnu EUR a ve druhém nechá banku s kódem CZK, tak aby se zabarvil druhý řádek červeně... Zatím se mi to z části podařilo přes podmíněné formátování dle vzorce KDYŽ s tím, že jsem dala parametr (0;1), aby se to zobrazovalo jen pro tento případ... Nicméně pokud to člověk ručně rozhází, už to logicky nefunguje. :) Chce to něco spolehlivějšího.. Nevíte náhodou někdo? Moc děkuji!! Kamila

xlnc | 26.2.2018 15:38  
 
 
V podmíněném formátování nemá KDYŽ co dělat. To je tak, když nikdo neučí logiku věci a výrazy typu =A1=A2 (ve vašem případě =A1<>A2), ale začne tupě učebnicově funkci KDYŽ.
Odpověď
Kamil | 26.2.2018 16:17  
 
 
xlnc, Děkuji za Vaši odpověď, velmi mi pomohla s řešením tohoto problému. ;) Jak jsem sama psala, funkce "když" mi zde logicky funguje jen z poloviny, tudíž sama vím, že to není to nejvhodnější řešení. Proto se také ptám, co byste doporučili vy, čtenáři webu jaknaoffice, znalí Office. Pokud byste měl něco přínosného pro řešení tohoto problému, byla bych Vám vděčná za Vaše věcné komentáře.
Odpověď