WWW pro školy
Jak na Office - tutoriály, video návodyVytvoř si  geekové tričko

Poradna - Hledat řešení - citlivostní analýza

hlavní kategorie | zpět | + odpovědět na toto téma
Hledat řešení - citlivostní analýza - diskuze na toto téma
Ahoj, už jsem to zde psal, ale protože chyběl řiložený soubor, nikdo neodpovědl. Zkusím tedy znovu :) Řeším takový problém s funkcí Hledat řešení. Tuto funkci potřebuju využít pro 500 řádků. V každém řádku znám vzorec, kterým se počítá finální hodnota, finální hodnotu i buňku, která se má měnit. Jen jsem nepřišel na způsob, jak toto provést automaticky pro 500 řádků tak, abych nemusel pro každý řádek zvlášť spouštěn Hledat řešení a ručně vypisovat finální hodnotu. Nejde to nějak vyřešit? Třeba i pomocí makra? Makro jsem zkoušel, ale nepřišel jsem na to, jak do chtěné hodnoty dosadit hodnotu, která je v jiné buňce. Děkuji za rady. M.

Martin | 11.11.2017 13:00  
 
 
Připojuju přílohu. V ČM je nastaven vzorec, podle kterého se spočítá čistá mzda. ČM chtěná je částka čisté mzdy, na kterou se chci dostat a hrubá mzda je hledaná neznámá.
Odpověď
MePExG | 11.11.2017 18:42  
 
 
Pri koeficiente 1,452 preplatíte max o 21 Kč, alebo bude chýbať 15 Kč pre rozsah 12k-50k po 10 Kč. Pre rovnaký rozsah sa riešiteľ zmýlil o preplatok 16,28 a nedoplatok 1,36.
Odpověď
Martin | 11.11.2017 23:23  
 
 
Děkuji za analýzu, nicméně není to úplně to, co hledám. Podívejte, ta tabulka je dost zjednodušená, do výpočtu zasahuje spousta jiných proměnných a i zaokrouhlování probíhá trochu jinak. Na koeficient 1,452 (ve skutečnosti nám vyšlo 1,451, ale to už je celkem jedno) jsme přišli taky. Problém je, že my potřebujeme přesnou částku na korunu. I kdyby šlo o odchylku v hodnotách desítek korun, což by v některých případech nešlo, stále by to bylo špatně, protože nesmíme nikoho přeplatit ani podplatit.
Odpověď