WWW pro školy
Jak na Office - tutoriály, video návodyVytvoř si  geekové tričko

Poradna - Odkazy na buňky podle textu v cílové buňce v celém sešitu.

hlavní kategorie | zpět | + odpovědět na toto téma
Odkazy na buňky podle textu v cílové buňce v celém sešitu. - diskuze na toto téma
Ahoj všem, název je asi zmatečný, zkusím zde popsat co vlastně bych rád od excelu. Mám excelový dokument, který obsahuje cca 20 listů. Na každém z listů je vytvořena tabulka, kde ve sloupci B je na řádku v tabulce jedinečný text "např. Bavorovice". Takto je v dokumentu rozmístěno cca. 400 řádků ve dvaceti tabulkách a každá tabulka je na samostatném listu. Potřeboval bych něco ve stylu vyhledávací pole, když zapíši do pole text, např. ty již zmíněné Bavorovice a kliknu třeba na tlačítko, abych byl odkázán přímo na list a buňku kde se daný text v dokumentu nalézá. Je to spousta záznamů a tohle by mi ušetřilo spoustu času. Za případné rady předem děkuji.

elninoslov | 20.7.2017 15:22  
 
 
Normálne vyhľadávanie ako súčasť Excelu nevyhovuje ? Ctrl + F - Možnosti - Kde = Zošit - Nájsť všetky. Potom kliknite na niektorý nájdený odkaz. Alebo použiť niečo takéto makrom. Pozor treba to upraviť na mieru! Bez prílohy rozhodne nie.
Odpověď
dvori | 20.7.2017 16:14  
 
 
Super, tohle je přesně ono. Jen bych poprosil, v které části kódu přesně určuješ, jaké sloupce se zobrazují ve vyhledávání. Například kategorie? V tvém dokumentu to je sloupec C. Rád bych tam přidal další sloupce, jen pro zobrazení z tabulky. Jinak je to pecka. Nebo pokud by to šlo okomentovat bylo by to super. CTRL + F znám, ale bohužel s daným dokumentem pracují "starší" lidé a i klávesová zkratka CTRL+C a +V je nadlidský úděl. Vysvětlit jim, že musí si dát vyhledat a ještě nastavit, že chtějí celý sešit apod. je pro ně nereálné.
Odpověď
elninoslov | 27.7.2017 23:24  
 
 
Dopísal som Vám tam taký podrobný popis, aký len viem urobiť...
Odpověď