WWW pro školy
Jak na Office - tutoriály, video návodyVytvoř si párové triko

Poradna - Barva obrázků

hlavní kategorie | zpět | + odpovědět na toto téma
Barva obrázků - diskuze na toto téma
Dobrý den, mám otázku k barvě obrázků ve Wordu. Vkládám do dokumentu schémata s podobnou tématikou, které si vytvářím sama. Všechny jsou úplně stejné až na pár odchylek. Na některých stranách ve wordu mají ovšem tyto obrázky zvláštní barvu - jsou zabarvené tak zvláštně do hněda, jako by byl použit nějaký filtr. Samozřejmě jsem kontrolovala vše ohledně barvenosti v záložce "Formát" a naprosto vše sedí u nahnědlých obrázků a u těch reálných. Při otevření v počítači jako klasický obrázek vypadají oba dva typy obrázků stejně, takže je problém někde ve wordu. Opětovné vkládání nepomáhá. Díky za případnou radu.

MePExG | 5.5.2017 21:16  
 
 
Jediné vysvetlenie, ktoré ma napadlo, že odlišné obrázky, majú použitý iný kompresný pomer než ostatné, kde buď došlo k strate, alebo prebytku informácií o farbách. Dá sa to zistiť rádovým porovnaním veľkostí súborov. Riešenie je získať spomínané obrázky v rovnakej kvalite, ako sú ostatné, alebo (ak sú spomínané väčšie než ostatné) skúsiť im spraviť správnu (totožnú) kompresiu.
Odpověď
Karolína | 5.5.2017 21:21  
 
 
Díky za reakci, ale obrázky jsou prakticky stejně velké a komprese probíhá vždy stejně, takže to musí mít ještě jiný důvod.
Odpověď