WWW pro školy
Jak na Office - tutoriály, video návodyVytvoř si párové triko

Poradna - Word Mobile-zablokované psaní

hlavní kategorie | zpět | + odpovědět na toto téma
Word Mobile-zablokované psaní - diskuze na toto téma
Zdravím, potřebovala bych poradit. Mám na Windows 10 Word Mobile už nějakou dobu. Doposud bylo vše OK, ale nyní se mi z ničeho nic Word začíná chovat, jako by byla zamčená klávesnice, ale přitom není. Bez varování prostě přestane reagovat na jakoukoliv klávesu (i na "virtuální" klávesnici, kterou vyvolám na obrazovku, takže v samotném notebooku problém není), jdou pouze úkony ovládané myší (změna barvy, písma, atd). Nejde ani šipkami posunout kurzor, ale v jiných programech problém není, takže v klávesnici to určitě nebude. Vše odezní až po restartu, ale vždy je na krátký čas a bez varování se to zasekne znovu (nejčastěji když listuju zpět obsáhlým dokumentem, nebo používám vyhledávání slov v dokumentu pomocí ctrl+F). Nestalo se něco podobného někomu z vás? Nebo nevíte jak to napravit? Psaním e Wordu se živím a nemůžu pětkrát za hodinu restartovat PC. Předem děkuji za jakoukoliv odpověď!

MePExG | 30.9.2016 15:09  
 
 
Takto ťažko povedať. Jediné, čo by som vyskúšal, je odstránenie normal.dot. Ale skôr po nejakom update nastalo iné vnímanie vstupných zariadení, alebo správanie kláves napr. pri Ctrl+F a to prepne Word do zlého vnímania. Ale to je dosť málo pravdepodobné, lebo ak pomôže až reštart počítača, aj keď ostatné programy reagujú normálne (pred chybou), tak skôr sa nie čo stane na úrovni systému, ináč by malo stačiť (ak nie je chyba systému), iba odstreliť Word (zo správcu úloh).
Odpověď
Emma | 30.9.2016 16:38  
 
 
Díky moc za snahu, ale tohle asi fakt bude něco zapeklitého. Už to totiž dělá i samo od sebe, aniž bych listovala, nebo používala ctrl+F. Prostě píšu větu a uprostřed ní se to z ničeho nic a zcela bez varování zasekne. Program ale normálně reaguje, můžu ho normálně zavřít a znovu v něm dokument (i jakýkoliv jiný, než ten, ve kterém se to seklo) otevřít, není třeba ho shazovat přes správce úloh. Stejně tak jde upravovat text pomocí touchpadu, nebo do něj vkládat zkopírované údaje (pouze však pomocí pravého kliknutí a "vložit", zkratka ctrl+v samozřejmě nefunguje), takže nejdou čistě jen všechny klávesy, jako by byly zamčené. Je to fakt na palici! O víkendu ještě zkusím celý word přeinstalovat, ale nevím nevím. Hledala jsem na netu, ale nikdo podobný problém nemá, tak nevím.
Odpověď